Čestitamo našim učenicima na uspjehu

Autor: Administrator , 23. 4. 2016.

U Poljoprivrednoj, prehrambenoj i veterinarskoj školi Stanka Ožanića u Zadaru, 21. i 22. travnja održalo se Državno natjecanje u sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina u natjecateljskim disciplinama Agro, Flora, Nutri-vita, Pekar i Veterinarski tehničar.

U disciplini Flora natjecalo se ukupno 10 učenica kroz temu Vjenčani buket slobodnog stila i Cvjetni ukras za glavu mladenke. Naša učenica Katarina Anđić (3.C razred) s mentoricom Goranom Spajić osvojila je 3. mjesto i brončanu medalju. Čestitamo Katarini na odličnom predstavljanju sebe i škole.

U disciplini veterinarski tehničar natjecalo se 8 učenika i učenica s temom Mlijeko, koja je uključivala laboratorijske pretrage kvalitete mlijeka te stajske metode pretrage mlijeka i suzbijanje mastitisa. Naš učenik Vjeran Glavaš (4.VT razred) pod vodstvom mentorice Kristinke Baglama osvoijo je drugo mjesto i srebrnu medalju. Osim medalje, Vjeran je dobio i posebnu pohvalu Prosudbenog povjerenstva za najbolje izvedenu prezentaciju pripreme za praktični dio natjecanja na živoj životinji.

U disciplini Agro natjecalo se ukupno 16 učenika i učenica, a tema je bila Vegetativno i generativno razmnožavanje aromatičnog mediteranskog bilja. Naš učenik Zvonimir Anetić (4. PTO razred) uz pratnju Marina Marića i mentora Željka Morića osvojio je 13. mjesto.

U disciplinama Nutri-vita i Pekar nismo imali predstavnika, a u navedenim disciplinama ukupno se natjecalo 14 učenika i učenica.

Natjecanje je održano u organizaciji Ministarstva obrazovanja, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanka Ožanića, Zadar. Ovim putem se zahvaljujemo školi domaćinu na odličnoj organizaciji i ugodnoj atmosferi tijekom natjecanja.

Prezentacije priprema za natjecanje su uvedene u ovogodišnje državno natjecanje kao novost te je svima to bilo novo iskustvo. Budući da su ove godine postroženi uvjeti za plasman na državno natjecanje te su uvedeni novi elementi u natjecanje, natjecao se nešto manji broj učenika nego prijašnjih godina pa je konkurencija zaista bila oštra. Naši učenici su se odlično snašli i u toj situaciji te pokazali da se uspješno nose s konkurencijom čemu svjedoče i dvije osvojene medalje, stoga im još jednom od srca čestitamo!